VÀldigt bra lÀge nÀra bad mitt i stan. Det fanns pendelparkering rÀtt nÀra men under vÄra vistelse fick vi inte nÄgon parkering via hotellet. DÄligt att folk parkerade hur som helst precis utanför portarna.
LÀgenheten var vÀldigt frÀsch och sÄg helt ny ut! DÄligt dock att gÀsterna sjÀlva skulle slÀnga sina sopor.
Vi hade det toppen, lgh hotellet lÄg sÄ fint med perfekta saker att göra för en barnfamilj precis nedanför. Lekplats, en liten badstrand med möjlighet till bad Àven en havsbassÀng för vuxna. Glasskiosk och lekplats. JÀttefint och rent i soprum och innergÄrd.
Det vi kÀnde att vi saknade var en liten kvast och skyffel att kunna sopa pÄ golvet med samt torkstÀllning om man inte vill torktumla och framförallt balkongmöbler.
SÄ hÀrlig balkong pÄ 8 onde vÄningen men inga möbler kÀndes trist. Att möblera ut köksstolar osv hela tiden kÀndes trist.
Men i det stora hela Àr detta ett boende vi kommer att rekommendera vidare.
Hieno, uusi talo ja asunto. Tilaa riitti koko perheelle, ja sijainti Norrköpingin kaupunkiin on hyvÀ. Myös Inre Hamn alueena on hieno, lapsille löytyy leikkipaikkoja ja aikuisille mm. merivesiallas, jossa uida.
SÀngarna var vÀldigt obekvÀma och gjorde det svÄrt att sova.
I övrigt fint och stÀdat, med allt man behövde. Men kaffefiltret var kvar i bryggaren sedan förra gÀsten.
VÀldigt frÀscht och prisvÀrt boende. Enda minuset var den hÄrda sÀngen (och ganska liten, vi sov tvÄ vuxna och ett barn i den). Kanske borde kolla över bÀttre sÀngar, men annars bara ++++
Vi hade en fin vistelse hos Vander i Norrköping. Dock fanns det för lite toalettpapper som tog slut, castingen till TVn fungerade inte alls dag tvÄ vilket sabbade vÄr myskvÀll framför TVn. Det gick inte att lÄsa dörren inifrÄn dag tvÄ, vi fick sova med handtaget olÄst, vilket var dÄligt. I övrigt var lÀgenheten i fantastiskt skick och snyggt inredd, nÀrheten till vatten och det nyproducerade omrÄdet var fint. En nackdel att det Àr en kringliggande byggarbetsplats, till vÄr fördel var projekten stÀngda under semestern.
SĂ„ veldig fint ut, men sengene var helt forferdelige! Sovesofaen var faktisk bedre,men ikke god nok den heller. SĂ„ hvis dere vil ha en god natts sĂžvn. Ikke velg dette hotellet!
Supersmidigt boende i Norrköping. OmrÄdet Àr under uppbyggnad sÄ allt Àr nytt och vÀldigt frÀscht. DÀr Àr bra utrymmen för barnen att leka utanför hotellet med lekplatser och en liten konstgjord strand att svalka sig vid under varma dagar. Hotellet var superfrÀscht och lÀgenheterna hÄller hög standard med tvÀttmaskin, torktumlare och diskmaskin.
SÀngarna Àr dock vÀldigt hÄrda men i övrigt har vi inget att anmÀrka pÄ och vi hade absolut kunnat boka detta boende igen. Det kunde vara nÄgot klurigt att hitta parkeringsplats men det kommer nog inte vara nÄgot problem om man bokar parkering via hotellet.
LÀgenheterna stÀmmer överens med bilderna.
Vi Àr en familj med tvÄ vuxna och tre barn och vi trivdes toppen.
TÀysin uusi industrial tyylinen asunto kehittyvÀllÀ alueella. Rauhallinen sijainti kÀvelymatkan pÀÀssÀ keskustasta. TÀydellinen perheasunto keittiöineen ja pesukoneineen. Hinta/laatusuhde 10/10.
Ainoa miinukset:
-Kalustamaton parveke. (EhkÀ kesken vielÀ)
-TVssÀ ei nÀkynyt kanavia.
-Ovet pitÀisi hieman sÀÀtÀÀ (sulkeutuvat ÀÀnekkÀÀsti).
Nybyggt och vÀldigt fin lÀgenhet, rent och frÀscht men tyvÀrr Àr det inte klart i omrÄdet sÄ det kÀnns som en byggarbetsplats i hamnen med utsikt över industrier men det blir sÀkert fint pÄ sikt. TyvÀrr var sÀngarna vÀldigt hÄrda och lÀt som att dem höll pÄ att gÄ sönder bara man satte sig i dem
Allt var kanon och vi Àr absolut inte missnöjda.
Men en förbÀttring vore att skaffa bÀttre resÄrmadrasser, det var lite som att ligga pÄ en trÀplanka